Investování

Úspěšné investování vyžaduje kvalitní a včasné informace ...

Vysoce optimistický investor vkládá vysoké naděje do růžových prognóz a má značnou tendenci selektivně dávat přednost dobrým zprávám (potvrzujícím jeho představu o investici), kdežto negativní informace nevnímá. Zvláště, když je investor krátkodobě ve svém investování úspěšný. V tom jej navíc ještě podporují média, která mají pro nálady značné části investorů velký vliv. Ovšem každá bublina (i ta optimistická) dříve či později splaskne a investoři se pak diví, že přichází o peníze.

Příkladů vlivu médií a splasknutí bubliny je v historii celá řada. Z těch nejnovějších si můžeme vzpomenout bublinu na trhu technologických akcií. Kdo neměl v roce 2000 v portfoliu technologickou akcii, jakoby neexistoval. Prasknutí bubliny byl pro mnohé šokem. Podobná situace pak nastala na přelomu let 2007 až 2008 na realitním trhu v USA, nebo zlatá horečka v letech 2012 a 2013.

Lze se vyhnout přehnanému optimismu? Ano. Investoři by neměli investovat podle aktuálního populárního investičního tématu, ale dle svého investičního cíle a horizontu.

Chcete se stát chytrým investorem?

Rychlý kontakt

Naši partneři